Sokak makyajı

Sokak Modası Makyaj Stilleri

 

 

Moda severlerin ilgiyle takip ettikleri, henüz sokaklarda görülmemiş trendlerini olduğu moda haftaları her zaman ki gibi bizimde takibimizde. Londra, New York, Milano ve Paris podyumlarında kıyafetler kadar makyaj ve makyaj stilleri de dikkat çekti. Dolayısıyla da makyaj modasına yön verdi.

 

makyaj
Sokak Modası Makyaj Stilleri- makyaj

 

New York podyumlarına baktığımızda alışılagelmişin dışında canlı renkler ve cesaret isteyen stiller görüyoruz. Carolina Herrera defilesinde gördüğümüz mora çalan gül kurusu renginde rujlar oldukça konuşulacak türden. ‘Smokey eye’ dediğimiz buğulu bakışlar ve ateş kırmızısı dudaklar ya da sadece eyeliner sürüleri yapılan ‘Lady like’ görünümlü makyaj stilleri ilham alınacak stillerden. Tercihiniz iddialı ve çarpıcı göz makyajı olacaksa, burada nude tonlarda rujlar öne çıkıyor. Renkli bir New Yorker stili yapmak istiyorsanız gözlerde, çarpıcı ve sıradışı tonlarda iddialı makyajdan kaçınmamalısınız.

 

Londra‘ya baktığımızda doğal tonlar, abartısız ten makyajı ve değişik biçimlerde siyah göz makyajlarını görüyoruz. Pastel tonlar kullanılarak doğal gerçek bir görünüm yakalamışlar. Smokey eye göz makyaj stili, Marques Almeida podyumu ile burada da karşımıza çıkıyor. Bu stili daha etkili ve dengeli kılmak için dudaklarınızda nemlendirici ve gloss dudak kremlerini deneyebilirsiniz. Doğallığın öne çıkarılıp, sadelik ve ışıltının önemsendiği tonlar Londra’da başroldeydi. Bunun için doğal bir pembelik veren krem allık ve aydınlık veren highlighter’lar işinizi görecektir.

 

 

 

Milano, genel olarak nude ve fresh tonlarda görünümlerle öne çıksa da neon rujların kullanıldığı MSGM ile farkını gösteriyor. Dudak ve gözlerde yoğun renkler dikkat çekiyor. Nar çiçeği ve çingene pembesi tonlarında rujlar bu etkiyi yaratmanıza yardımcı olacaktır. Tek ton far ve belirgin kaşlar dikkat çeken diğer ayrıntılar. Ten için ise parlak şeftali tonları ile tazeliğin altını çiziyorlar.

 

Paris makyaj olarak sade ve elegan bir görünüm sergiliyor. Podyumlarda parizyen ruhu çokça hissediliyor. Belirgin kaş modası, duru ve temiz bir yüz görünümü ile birleşiyor. Dikkati çeken bir başka trend ise parlak altın ve gümüş tırnaklar oldu.

 

 

 

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir