Scriptler Ne İşe Yarıyor

Scriptler Ne İşe Yarıyor?

 

İnternet ve web siteleri insan hayatının vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmiştir. Öyle ki normal mesleklerinin yanı sıra ek bir kazanca ihtiyacı olan insanlar da genellikle web siteleri kurarak, herhangi bir konuda insanları bilgilendirme ve hizmet verme görevini üstlenmişlerdir. Peki, herhangi bir alanda web sitesi açmak istiyorsunuz ancak kodlama konusunda hiç bir bilgiye sahip değilsiniz. Böyle durumlarda yapmanız gerekenler aslına bakıldığında oldukça basit! Birçok web sitesi üzerinde bulunan hazır scriptleri indirerek, beğendiniz bir temayı kendi web sitelerinize yükleyebilirsiniz. Ancak bazı faktörleri düzenlemek için yardım alınmasında fayda olacaktır. Düzenlemeleri kendiniz yaptığınız takdirde kodlama dili hakkında da yavaş yavaş bilgi sahibi olmaya başlamanız da mümkündür. Ücretsiz script indir seçeneklerini değerlendirerek, birbirinden farklı web sitesi temalarını incelemek için internet üzerinde detaylı bir araştırma yapılması şarttır.

Peki, scriptler neden ücretsiz olarak sunuluyor? Aslına bakıldığında bunun tek bir nedeni vardır. Daha önce web siteleriyle ilgilenmiş olan birçok webmaster, gönüllüler ya da şirket sahipleri; bu işe yeni başlayacak olan kişileri desteklemek adına bu tür paylaşımlar yapmaktadırlar. Genellikle webmaster, gönüllüler ya da şirket sahipleri tarafından paylaşılan scriptlerin en temel özellikleri php dili kullanılarak kodlanıyor olmalarıdır. Php tabanlı kodlamalar ASP scriptlerine göre çok daha hızlı ve de stabil çalışıyor olmaları nedeniyle web sitesi yapacak olanlar tarafından çok daha sık tercih edilmektedirler. İnternet üzerinden php script indir şeklinde arama yapılarak bu tür verilere ulaşmak mümkün olacaktır.

Peki, son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz scriptler ne işe yarıyor? Aslına bakıldığında bu programlamanın birbirinden farklı birçok faydası bulunur. Bunlardan biri de bilgisayar üzerinde ya da Active Directory üzerinde çeşitli nesneler oluşturulmasını sağlamak için kullanılmalarıdır. Özellikle de toplu olarak yapılabilecek işlemler için scriptler bir rutin haline gelmiştir. Aynı zamanda ise oluşturulmuş tüm scriptlerin logon script olarak kullanılması da mümkündür. Ücretsiz wordpress tema indir seçeneklerinden faydalanarak kolayca web site kurulumu yapmak ve scriptleri aktif olarak kullanmak, programla dili konusunda bilgi sahibi olmanızı, akabinde de bu işlerde her geçen gün daha da iyi bir seviyeye gelmenizi sağlayacaktır.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir