Pealing Nasıl Hazırlanır_

Pealing Nasıl Hazırlanır?

 

İnsan cildi çevresel ve fiziksel faktörler nedeniyle bazı durumlarda hassasiyet oluşturabilmektedir. Özellikle de günlük yaşamın getirmiş olduğu stres vb. gibi sorunlar elde, yüzde ya da ayak bölgesine egzama benzeri iltihabi mantarların oluşumuna neden olabilmektedir. Böyle durumlarda ilk önce cildiye polikliniğe gidilerek dermatoloji uzmanlarına muayene olunması gerekir. Doktorlar gerekli gördüğü durumlarda direk olarak ilaç tedavisine başlayabilir. Fakat doktor muayenesi olmaksızın ilaç kullanımı, beraberinde çok daha ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olacaktır. Öyle ki cildiye uzmanlarının tedavisi sonucunda özellikle de mantar ya da iltihabi egzama durumunda Travocort gibi kremlerin kullanımı önerilebilmektedir. Peki reçetesiz satılmayan ve doktor önerisi olmaksızın kullanımı mümkün olmayan Travocort krem ne işe yarar?

Travocort kremi iltihabi mantar enfeksiyonlarının ve egzamanın tedavisinde kullanılmaktadır. Fakat bazı durumlarda çok ağır deri hastalıkları ile de karşılaşılabilmektedir. Böyle durumlarda kortizon içerikli bir ilacın doktor gözetiminde ve önerisi ile kullanılması şarttır. Kortizon içerikli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan kremlerden biri de Eumovate krem önerilmektedir. Bu krem genellikle eczanelerde reçete ile birlikte 25 ve de 50 miligramlık kapalı kutularda satılır. Doktor önerisi ile kullanıldığında cilt üzerinde oluşan iltihaplı enfeksiyonların kurutulmasına etki edecektir. Fakat bilinçsiz kullanımı, cilt üzerinde kalıcı izlerin oluşuma sebebiyet vermektedir. Bu nedenle dermatoloji uzmanlarının önerisi olmaksızın kullanımı kesinlikle doğru olmayacaktır. Eğer ciltte iltihaplı bir sorun yoksa daha bitkisel yöntemlerin uygulanması şarttır.

Bitkisel yöntemlerle cilt tedavisi gerçekleştirmek için pealing karışımlarının ne olduğu ve nasıl hazırlanması gerektiği çok iyi bilinmelidir. Pealing genel olarak güzellik ürünleri satan mağazalarda satılabilmektedir. Fakat bu tarz ürünlerin içerisinde kimyasal malzemeler bulunabilir. Bu da cilt üzerinde hassas yapı oluşuma sebebiyet vermektedir. Cilt üzerinde leke kalmaması ve hassas dokuların zarar görmemesi için piling tarifleri hakkında detaylı bilgi edinilmesi önemlidir. Ayrıca kullanılacak malzemelerin kişilerde alerjik etki yaratmaması için mutlaka derinin küçük bir alanında deneme yapılması önerilir. Böylece hangi malzemeye karşı alerjiniz olup olmadığını anlamanız da kaçınılmaz olacaktır. Pealing tarifleri için internet üzerinden detaylı araştırma yapılarak, uygulama adımları dikkatle izlenmelidir.

Yazar: megsongroup

2 thoughts on “Pealing Nasıl Hazırlanır?

  Ayten toprak

  (Mayıs 1, 2019 - 11:38 am)

  Verdeginiz bilgi için teşekürler

  Madeccassol krem

  (Mayıs 19, 2019 - 1:25 pm)

  Verdeginiz bilgi için teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir