Maskara Nedir ve Nasıl Kullanılır

Maskara Nedir ve Nasıl Kullanılır?

 

 

 

Bayanlar için vazgeçilmez makyaj unsurlarından bir tanesi maskaradır. Pek çok bayan maksarayı gündelik yaşantısında kullanır.  Bu denli yaygın kullanılsa da maskarayı bir çok bayan yanlış kullanıyor. Yanlış kullanımına bağlı olarak kirpiklerde güzel bir görüntü elde edilmesi gerekirken, tam tersi yönde akma, yapışma gibi hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Tüm bu olumsuzlukların meydana gelmemesi adına bu makalemizde sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız.  Bulunacağımız tavsiyelerde ki püf noktaları dikkatlice okumanızı öneriyoruz.

 

Maskara kullanımından önce dikkat edilmesi gereken unsurların başında alışveriş aşaması gelmekte. Alışveriş yaparken önemli birkaç nokta bulunuyor. İlk olarak Maskara seçiminde kirpik yapınızı uygun modelleri tercih etmeniz gereklidir. Örneğin kısa kirpik yapısına sahipseniz seçeceğiniz maskara kirpiklerinizi uzun göstermelidir. Bu şekilde bir tercih yaparak uzatıcı etkiye sahip maskara tercih edilmelidir. Yoğun bir görüntü sahibi olmak istiyorsanız bu kez yapmanız gereken ise yoğunlaştırıcı etkiye sahip bir maskara tercih etmek olacaktır. Kirpiklerinizin kıvrılmasını arzu ediyorsanız, bu kez yapmanız gereken özellikle son dönemlerde popüler olan kıvrılma etkili ürünleri tercih etmektir.  Ayrıca seçeceğiniz ürünlerin suya dayanıklı olanlarını sizlere öneriyoruz. Suya dayanıklı modeller kullanım aşamasında size artı bir özellik sunacaktır.

 

Maskara kullanmadan önce yapılması gerekenler nelerdir?

 

Maskara kullanımına geçmeden önce ilk olarak kirpiklerinize varsa bir kulak pamuğu ile ya da maskara fırçası kullanarak tatlı badem yağı sürün. Sürülen bu yağı yaklaşık olarak 10 dakika kadar kirpiklerde bekletin. Sonrasında temiz bir pamuk ile veya bir peçete yardımıyla kalan fazla yağı silin. Yapılan işlem sonrasında kirpiklerin yapışmaması adına bir miktar pudra ile uygulama yapın. tüm bu işlemlerden sonra maskara sürümüne geçebilirsiniz. Kirpikleriniz kısa bir yapıya sahipse daha uzun ve dolgun görünmesi için ilk olarak yapılması gereken uç kısımlara uygulama yapmaktır. Sonrasında keyfi köklerinden başlanarak uçlara doğru sürebilirsiniz. Bu işlemi üç beş kez tekrarlamak yeterli olacaktır.  Alt kirpiklerinize Benzer bir uygulama yaparken Kirpiklerin altına bir peçete koymanız daha sağlıklı olacak. Böylece dolgun aynı zamanda uzun bir yapıya kavuşmuş olacaksınız.

 

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir