yüz hatları

Makyajın Yüz Hatlarındaki Etkisi Nasıldır?

Bayanların erkekleri etkileyebilecekleri pek çok yolu vardır. Bu etkilemekte ki ana amaç ise erkekleri kendilerine bağlamaktır. Etkileyici olabilmek için başvurulan yöntemler arasında şık giyinmek, modaya uymak ve en büyük silah olan makyaj yer alır.  Bu saydığımız enstrümanlar ile bayanlar erkekler Üzerinde büyük bir hakimiyet kurarlar. Ökkeş konusundan bahsetmek gerekirse aslında her kadın gerekli zamanlarda kendisini güzelleştirmek adına makyaja başvurur. Ancak makyaj yapmak, ayna karşısına geçerek bayanım yüzünü boyamasından ibaret değildir.makyajın pek çok inceliği vardır Bu incelikler sayesinde tam bir uyum sağlanabilir.  Gerekli Özen gösterilmeli makyajlar neyse bozuk oluşur. mutsuzluk neticesinde ters bir etki gözlenir. Yani etkileyici olmak isteyen bayan bu isteğini gerçekleştiremediği gibi aksine itici bir konuma geçer.

Makyaj yapmak bir sanat eseri yapmaya benzer.  Tam bir düzen ve Hakimiyet gerektirir. Bu yüzden iyi bir makyajı her kadın yapamaz. Yaptığını zanneder ancak ortada olan renk karışımından ibaret olan bir yüzdür.  İyi bir makyaj ile bayanın sahip olduğu yüz tonları kolaylıkla değiştirilebilir. Bu değiştirmeden kasıt dikkatleri başka yöne çekmek Veya tüm gözleri istenilen bölgede toplamaktır. yerinde bir makyajla yüz hatları olduğundan ince zayıf ya da daha şişman gösterilebilir.  kişinin hatların ufak dokunuşlar yaparak tüm bu işlemleri başarmak mümkündür. Şimdi birkaç adımla nasıl daha güzel bir yüze sahip olunabileceğini den bahsedelim.

  • İlk olarak makyaj yapmadan önce bir ön araştırma yapılmalıdır.  Makyaj için hangi renklerin bunu olabileceği konusunda en fikir elde edinilmelidir. Güzel bir makyajla yüzü zayıf göstermek isteniyorsa bu hedefe ulaşılabilmesi için yapılacak olan işlemler önceden  zenginleştirebilmelidir. Yüzü ince göstermek Yanaklar üzerinden yapılmaz. Bu ve benzeri bilgilere kişinin mutlaka sahip olması gerekir. yüzü ince göstermenin doğru adamı Elmacık kemikleri üzerinden yapılan çalışmalardır. makyaj ile Elmacık kemiklerinin üst kısmı Hedef alınır. Aynı şekilde gözlerin çevresi ve alt kısımları aydınlatıcı bir makyajla hedeflenir.
  • Sonrasında  Kontur makyajı uygulanır. Kontur makyajı sayesinde yüz hatları daha belirgin hale gelir. Bu sayede karşıdaki kişiler gözlerine belirginleşmesini istediğimiz yüz hatlarında toplar. Böylece kusurlu noktalar kapatılmış olur.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir