En İyi Klima Servisi

Klima Filtresi Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Klimalar yaz aylarında aktif olarak yaşam alanlarımızı soğutmak için, kış aylarında da yaşam alanlarımızı ısıtmak için kullanılmaktadır. Yani klimaların birçok çeşidi hem sıcak hava hem de soğuk hava üflemeye yönelik becerileri ile üretilmiştir. Klimalar en fazla sıcak havalarda soğutma sistemi için kullanılır ve her yaşam alanında kullanılmaya müsait olarak üretilmişlerdir. Fakat her alan için farklı ebatlarda bulunanları vardır. Ev tipi olan klimalar en çok tercih edilen klimalardır. Klima kullanımını sağlıklı olarak yapmak için mutlaka düzenli olarak klima filtresinin temizlenmesi gereklidir. Klimaların filtreleri temizlenmediğinde klimalar kullanılmış oldukları ortama kir ve toz yayarak solunum hastalıklarına neden olabilmektedir. Uzmanlara göre klimaların 15 ila 30 gün aralığında mutlaka filtrelerinin temizlenmesi gereklidir. Temizlenen filtreler ile klimalar çok daha iyi bir şekilde soğuk hava üfleyecek ve arıza gösterme aşaması da her temizlemeden sonra uzayacaktır.

Klima Filtresi Temizliği

Karabağlar Klima Servisi tüm klimaların mutlaka filtrelerinin temizlenmesi gerektiğini söylemektedir. Klimaların filtreleri temizlendikten sonra klimalar daha iyi bir hava akışı sağlayarak ortama toz ve oksijen problemi olan hava üflemeyecekler ve solunum yolları hastalıklarına sebep olmayacaklardır. Ev tipi klimaların kullanımında eğer 3 yaşın altında evde çocuk bulunuyor ise klimaların filtrelerinin 15 gün altında temizlenmesinde fayda vardır. Peki; klima filtresi nasıl temizlenir?

  • Öncelikli olarak klimanın ön kapağı açılır ve burada olan klima filtresi yerinden çıkartılır.
  • Sonrasında filtreler için özel olarak üretilmiş olan filtre temizleme kimyasalları klima filtresi üzerine sıkılır.
  • Klima filtresine sıkılan kimyasal klima filtresi temizleyici filtre üzerine sıkıldıktan sonra on dakika kadar bekletilir. Klima filtresinin her tarafına sıkıldığına mutlaka bu kimyasal filtre temizleyicinin dikkat edilmelidir.
  • Bekledikten sonra klima filtresi musluk altına tutularak tazyikli olan ılık su ile her tarafı dâhil olmak üzere yıkanır.
  • Yıkama işlemi tam olarak filtre temizlendikten sonra sona erdirilerek filtre kurumaya bırakılır.
  • Filtrenin kuruduğundan emin olunduğunda filtre tekrardan yerine aynı şekilde yerleştirilir.
  • Eğer klima filtresi değişiminde zorluk bulunuyorsa mutlaka klima servisi çağırmak gereklidir.

 

 

 

 

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir