Kiralık Ahşap Fuar Standı

Kiralık Ahşap Fuar Standı

 

Fuarlar kişilerin bilinçlenmesi ve gezerken aynı zamanda bir şeyler öğrenmesine ve kendilerini geliştirmesine imkân veren organizasyonlardır. Öyle ki çıkan yeni kitapların öğrenilmesinden zirai üretim ekipmanlarına, yapı malzemelerinden sağlık malzemelerine kadar her sektöre ait fuar yapılmaktadır. Bu noktada ortaya çıkan en önemli unsur fuar standları olmaktadır.

 Fuar Stand Türleri Nelerdir?

Fuar standları firmaların ihtiyaçları doğrultusunda modüler sistem veya özel tasarım olarak tasarlanabilir ve imal edilebilir. Bu tamamen katılımcı firmanın isteği ile ilgili bir durumdur. Modüler fuar standlar daha kolay kurulup sökülebilmesinden dolayı ve tekrar kullanım oranının yüksek olmasından dolayı daha az maliyet tutmaktadır. Ahşap fuar standı ise tasarımcıya daha geniş anlamda imkan sunduğundan ve her nitelikte stand tasarlanmasına imkan verdiğinden dolayı paha pahalıdır ancak görsel bir şölen oluşturabilmektedir.

 Fuar Stand Aşamaları

Fuar standları fuarın başlangıç gününde hazır durumda katılımcıya teslim edilir ve fuar sonunda toplanır. Bütün fuar organizasyon şirketleri ve diğer fuar stand tasarımcıları kiralık fuar standı hizmeti sunmaktadır. Nitekim stand tasarımcıları ve uygulayıcılarının verdikleri fiyatlar hâlihazırda kiralık olarak verilen fiyatlardır. Yani stand kurulur, fuar bitiminde toplanır ve geri alınır. Bu tüm sektörde geçerli bir özelliktir. Bununla birlikte standların elektrik bağlantılarından herhangi bir teknik arızasına kadar tüm operasyonlardan fuar sonuna kadar standı yapan firma sorumludur ve tüm aksaklıkları anında gidermekle yükümlüdür.

 Fuar Stand Malzemeleri ve Ahşap Stand Avantajları

Her ne kadar özel tasarım ahşap standlar pahalı olsa da bir firmanın vizyonunu yansıtma ve prestijini ön plana çıkarma konusunda en iyisidir. Firmanın da istekleri doğrultusun çok farklı tasarımlar ortaya koyulabilmesi ve fuar alanında seçkin bir stand olarak gösterilmesinden dolayı tercih oranı yüksektir.

 Fuar standı malzemeleri her türlü çelik, ahşap, pleksi, halı ve benzeri malzemeler olabilir. Bunlarla birlikte fuar firmaları tarafından müşteri isteklerine göre kiralık olarak verilen malzemelerde mevcuttur.

Katılımcı isteği doğrultusunda televizyon, su ısıtıcı, masa, sandalye, banko ve benzeri her türlü taşınır ve elektronik malzemeler standı yapan firma tarafından ücret karşılığında tedarik edilebilmektedir. Bu da tek bir kalemde ödeme yapılarak anahtar teslim hizmet almanın ve zamandan tasarruf etmenin önünü açan bir uygulamadır.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir