Kaş kalınlaştırma yöntemleri nelerdir_ (1)

Kaş nasıl kalınlaştırılır? Kaş kalınlaştırma yöntemleri nelerdir?

 

 

 

Zaman içerisinde sahip olunan kaşların dökülmesi ve sonuç olarak seyrelmesi pek çok sebepten dolayı olabilmektedir. Bu sebeplerden bir tanesi kaşlarınızı dolgunlaştırmak için ve aynı zamanda şekillendirmek amaçlı olarak kullandığınız kaş kalemleridir. Kaç kalemlerinin ucu sivri olduğundan dolayı ve bu sivrileri sebebiyle kıl köklerine baskı yapmaları nedeniyle zaman içerisinde kaşlarda dökülme meydana gelebilmektedir. Bu yüzden Kaşlarınızı olduğundan daha dolgun gösterebilmek için kaç kalemleri yerine Kaş farlarını kullanmanızı öneriyoruz.

 

Kaşları kalınlaştırmak için kullanılan yöntemler sadece makyaj malzemelerinden oluşmamaktadır. Yapılan makyajlarla günü kurtaran ve sürekli tekrarlamamız gereken uygulamalar dışında, kaşlarınızın tekrar eski görünüme kavuşması için yapılabilecek farklı yöntemler de mevcuttur.

 

Kaş kalınlaştırma yöntemleri…

 

Kaşlarınızın tekrar eski görünümüne kavuşmasını istiyor ve kalınlaşmasını arzuluyorsanız öncelikle Günlük su tüketimi ne ve beslenmenize gerekli özeni gösterin. Uzmanlara göre Günde en az iki buçuk litre su tüketilmelidir. Besin olarak lifli gıdaların tüketilmesi de Kaşlarınızın kalınlaşması ve dolgunlaşması için önemli olduğu kadar sağlık için de gereklidir. Kaşların kalınlaşması için vücudun, A, C ve B3 vitaminleri açısından doymuş olması gerekir.

 

Kaşların olgunlaştırılması için neler kullanılabilir?

 

Kaş kalınlaştırma yöntemleri denilince akla ilk olarak badem yağı gelir. Badem yağının kıl köklerine besleyici etkisi bulunmaktadır. Böylece kaşlarınızın çıkmasına yardımcı olur. Badem yağını aktarlarda ve benzeri dükkanlarda bulabilmeniz mümkündür. Bu yağın tercih sebebi olmasının başka bir nedeni ise ekonomik olmasıdır. Uygulaması son derece kolaydır. Bir pamuk yardımı ile yapılması mümkündür. Uygulama zamanı olarak gece yatmadan önce sürülmesi daha doğru olacaktır.

 

Kaşlarınızın beslenmesi ve güçlenmesi için badem yağını ek olarak farklı yağlarda kullanılabilir. Bunlar arasında  zeytinyağı, vazelin, Hint yağı akla ilk gelenlerdir.  Ancak herhangi bir uygulama yapılmadan önce sizlere önerimiz bir hekime görünmek ve kaşlarınızın seyrelmesinin altında bir neden olup olmadığını araştırmaktır.

 

Kaş kalınlaştırma da nelere dikkat edilmelidir?

 

İlk olarak cildinizin birtakım maddelere karşı tepki verebileceğini düşünmelisiniz. Bu sebeple kaşlarınız için kullanacağınız maddelere karşı alerjiniz olmadığından emin olun. Emin olabilmek için yapılması gereken ise alanında uzman bir doktora görünmektir.  Sadece alerji konusunda değil sağlığınız ile ilgili tüm konularda uzman bir doktor ile görüşerek adım atmaya gayret edin.

 

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir