iş görüşmesi

İş Görüşmesinde Nasıl Giyinilir?

Bir insanın hayatındaki en önemli anlarından bir tanesi iş görüşmesi yapmasıdır. Bir iş görüşmesinde konuşma stilinizden tutunda, el sıkış şeklinize kadar pek çok davranışın bir anda önem kazanabilir. Tüm bunlar iş verenin karar verme sürecini etkileyen başlıca unsurlardır. Tüm bunlardan önce bir işvereni etkileyebilecek öyle şeyler var ki,  bazen bahsettiğimiz tüm bu kavramların önüne geçebilmektedir bu önemli madde fiziksel görünümdür. Bu sebeple bir iş görüşmesine gitmeden önce saçlarınızı, kıyafetlerinizi ve üzerinizdeki aksesuarlarınızı kontrol etmeli ve doğru seçimler yapmalısınız.

Üzerinize Ne Giyeceğinize Önceden Karar Verin

İş görüşmesine gitmeden saatler önce hatta yeterince zamanınız varsa birkaç gün öncesinden üzerinize ne giyeceğiniz konusunda kesin kararınızı vermelisiniz. Son dakikalara bırakılan bu tür işlemlerde kıyafette yaşanacak bir sorunda yada son dakikada çıkan bir pürüz sizlere pahalıya mal olabilir.

Görüşme gününde giyilecek kıyafetler başvuracağınız sektöre göre değişiklikler gösterebilir. Örneğin moda ile alakalı bir meslek üzerine başvuru yapıyorsanız kıyafetinizi sektöre göre seçmeli ve belki de bu konuda renk uyumuyla alakalı profesyonel bir destek almalısınız. Ancak sektörünüz moda ile ilgili değil ve daha mütevazi giyinmenizi gerektiren bir bölümse o zaman kıyafet seçiminizi buna göre yapmanız daha uygun olacaktır. Her iki durumda da kıyafet seçiminin yanlış yapılması sorunlara sebep olacaktır. Unutmayın ilk izlenim son izlenimdir!

İş Görüşmesine Gitmeden Önce Araştırma Yapın

2019 modası

İş görüşmesine gitmeden önce karşınıza çıkabilecek olumsuzluklara karşı hazır olmak durumundasınız. Size karşı sorulabilecek sorularla ilgili önceden düşünmek ve prova yapmak hazır cevap olma açısından önemlidir. Bu sebeple görüştüğünüz şirketle alakalı daha önce iş görüşmesi yapan kişilerden bulabildiğiniz varsa küçük bir görüşme yapmak karşınıza çıkabileceklerle ilgili size fikir verecektir. Ayrıca bu tür görüşmelerde eski görüşenlerin kıyafetleri ile ilgili bir fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Kıyafet seçiminde kesinlikle emin olmadığınız görüşmesinde Dikkat  kombinler tercih etmemeye gayret edin. Siz kendiniz emin olamadıysanız iş verende olumsuz not verebilecektir. Bu riske girmeyin.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir