internetten sertifika

İnternetten Sertifika Almak

 

Hayatın bazı durumlarda karşımıza çıkardığı olumsuz durumlar nedeniyle bazı kişilerin duyularında, duygularında, dil ve davranışlarında bazı bozukluklar meydana gelebilmektedir. Duyu, duygu, dil ve davranışlar arasındaki bağlantıların tam olarak ne olduğunu anlamak içinde NLP eğitimine ihtiyaç duyulmaktadır. Peki NLP nedir ve nasıl uygulanır? Bilindiği gibi NLP eğitimi sayesinde kişilerin günlük yaşam içerisinde var olan davranışlarının olumsuz kısmını, yine kişinin kendi kararları ile değiştirmesini mümkün hale getirmek temel prensiptir. NLP eğitimi kullanım amacı ise genellikle kişilerin özellikle de iş dünyasındaki iletişimin zenginleşmesini sağlamak, buna ek olarak ise satışın artmasına ön ayak olmak, iş dünyasında doğru karar verme stratejileri konusunda bilgi sahibi olmak ve de geleceğin nasıl planlanılması gerektiğini öğrenmek kapsar.

Bilindiği gibi özellikle de çocuklar daha küçük yaşlarda yaşamış olduğu bazı olumsuz durumlar nedeniyle gerek özgüven, gerek iletişim ve gerekse de duygu ve düşünlerini özgürce aktarmak konusunda başarısız olabilmektedirler. Çocukların içerisinde bulundukları bu durumda kurtulmalarını sağlamak için masal terapisi uygulamasından faydalanılmaktadır. Masal terapisi eğitimi sayesinde çocukların sosyal becerilerini artırmaları mümkündür. Ek olarak ise çocuklar ve diğer katılımcılar masal okuma etkinlikleri sayesinde bilişsel yönlerini geliştirme imkanı elde ederler. Böylece duygu ve düşüncelerin aktarımı sırasında kişiler daha öz güvenli hale gelebilmektedirler. Kurs bitiminde ise katılımcılara masal terapisi sertifikası verilmektedir. Bu sertifika sayesinde iyi bir eğitimci olmak mümkündür.

Kişilerin hem bilişsel hem de davranışsal olarak kendilerini geliştirmelerini sağlamak, günlük yaşam içerisinde kendilerini daha öz güvenli ve duygu düşüncelerini dile getirmek konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayan bireyler haline gelebilmeleri için geliştirilen sistemlerden biri de sanat terapisi olarak bilinir. Sanat terapisi aslına bakıldığında çok yönlü bir eğitim sistemidir. Katılımcılar kurs süreci boyunca heykel yapmak, resim yapmak vb. gibi etkinlikler ile içlerinde kalan soyut duygularını, somut hale getirerek yansıtırlar. Kısacası sanat terapisi eğitimi sayesinde kişilerin hem estetik hem psikolojik hem de sosyal yönleri geliştirilmektedir. Bu sistemden faydalanmak için sanat terapisi kursu aracılığı ile eğitim almak şart olacaktır.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir