Hematidrosis Hastalığı Nedir_ Belirtileri Nelerdir_ Kopyası (1)

Hematidrosis Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Hematidrosis günümüz hastalıkları arasında az rastlanan rahatsızlıklardan biridir. Halk arasında bilinen ismi kan ağlamadır. Hastalığın nedeni olarak günlük yaşantı içerisinde gerçekleşen aşırı stres, İleri derecede korkuya kapılmak ve bununla birlikte Yoğun denilebilecek bir derecede duygusallığın ortaya çıkması olarak gösterilmektedir. Insanların burun bölgelerinden veya gözleri gibi ehemmiyetli organlarından akıntı veya kanlı yaş geliyorsa hematidrosis  hastalığı düşünülmelidir. Hastalığın temel belirtisi esasında cilt üzerinde kendisini belli etmektedir. Bu rahatsızlığa yakalanmış olan şahısların cilt yapıları normalden yumuşak ve aynı zamanda kırılgan bir yapıya bürünür. Böyle kişiler günlük yaşamları içerisinde ciltlerinin çabuk sayılabilecek bir süreçte tahriş olması ile karşılaşırlar. Peki; hematidrosis rahatsızlığının teşhisi nasıl yapılır? Hematidrosis Hastalığının tedavisi mümkün mü?

 

Kendinize bu şekilde benzer belirtiler görüyorsanız ilk yapmanız gereken en yakın sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman bir hekime muayene olmaktır. Doktorunuz hematidrosis Hastalığını tedavi edebilmek için ilk olarak sağlıklı bir teşhis koymak zorundadır. Bu teşhisi gerçekleştirebilmek için agregasyon testi yapılır. Testteki temel amaç kanda bulunan Trombosit sayımını gerçekleştirmektir. Ikincil seviyedeki testlerde amaçlanan kan pıhtılaşması durumunu gözlemlenmektedir. Bu hastalıkta yapılacak 3 seviye testi ile hastalığın kesin teşhisi konu. Deri biyopsisi yöntemi yapılan bu 3 testtir. Hastalık teşhis sonrasında derhal tedavi sürecine başlanır. Tedavi sürecinin yarım bırakılmaması ve hastalık son alıncaya kadar devam ettirilmesi son derece önemlidir. Tedavi sürecine girdiğinde hastaların günlük yaşamındaki belirtiler azalacağından belli bir rahatlık söz konusu olacaktır.

 

Hematidrosis Hastalığının tedavisinde birçok aşama yer alır. Yukarıda belirttiğimiz gibi hastalığı oluşturan etkenlerden bir tanesi strestir. Bu sebeple hastalığı tedavisi açısından hastanın bulunduğu stres ortamından kurtulması son derece önemlidir. Bu hastalığa sahip olup İçerisinde bulunduğu stres ortamından kurtulan kişilerin belirtilerinin kendiliğinden ortadan kalktığı gözlemlenmiştir. Kansızlığa sebep olan stres ve korku gibi etkenlerin ortadan kaldırılabilmesi sonrasında tedaviye geçilmesi son derece faydalı olacaktır. Ancak yapılan araştırmalar bize bu hastalığın cerrahi ya da tıbbi yöntemler ile kesin olarak tedavi edilmesinin mümkün olmadığını gösteriyor. Hematidrosis hastalığından Kurtulabilmek için en iyi yöntemlerden bir tanesinin Psikolojik destek almak olduğunu söyleyebiliriz. Yapılacak Psikolojik destek sayesinde hastalıkları düzenli ve iyileşme ödenecektir.

 

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir