Hava Kargo Şirketleri ve Ücretler

Hava Kargo Şirketleri ve Ücretler

 

Hem yurtiçine hem de yurtdışına kargo gönderimi yapabilmek için şirketlerin sunmuş olduğu birbirinden farklı imkanlardan faydalanmak mümkündür. Bilindiği gibi bu tür durumlarda genel olarak 2 çeşit servis imkânı bulunur. Bunlardan biri Express yurtdışı uçak kargosudur. Diğer ise ekonomik yurtdışı uçak kargolarıdır. Eğer kargonuz gideceği yere en kısa sürede ve en hızlı şekilde ulaşsın istiyorsanız böyle durumlarda Express uçak kargoları tercih etmeniz gerekir. Çünkü bu yöntem bilinen en hızlı kargo taşımacılığı sistemi olarak bilinmektedir. Fakat Express kargo seçeneğinde gönderi çok hızlı bir şekilde alıcıya ulaşırken, maliyetin yükselmesi de kaçınılmaz olacaktır. Gönderilerinizi en acil şekilde yurtdışındaki bir tanıdığınıza ya da adrese yetiştirmeniz gerekiyorsa ve zaman durumunuz kritik ise bu yöntemle kargo gönderim seçeneği bir hayli ideal olacaktır. Uçak kargo şirketlerinin her birinde Express kargo yöntemi bulunur.

Express kargo dışında ise daha uygun fiyatlı bir taşımacılık hizmeti almak istiyorsanız, ekonomik servisi tercih etmeniz gerekir. Bu yöntemle gönderilen kargolar adından da anlaşılabileceği gibi son derece ekonomiktir yani daha az maliyetlidir. Ancak Express kargo seçeneğine göre de daha uzun sürede teslimatın gerçekleştirilmesi söz konusu olacaktır. Genel olarak hava yolu kargo taşımacılığı yapan şirketlerin tamamı bu iki servis seçeneğini de kullanır. Gelen taleplere göre hem Express hem de ekonomik kargo fiyatı konusunda müşteri temsilcilerinden ya da kargoda çalışan görevlilerden bilgi almak mümkündür. Yurtdışı kargo gönderimi söz konusu olduğunda zamanda çoğunlukla Express kargo seçilir.

Express kargo ile gönderim süreci çok daha kısadır. Ekonomik anlamda da çok yüklü bir miktardan bahsedilmemektedir. Özellikle de kargonuz evrak ya da ilaç gibi malzemeler ise çok daha uygun fiyatlar ile gönderim işlemlerinizi gerçekleştirmeniz kaçınılmaz olacaktır. Kişiler istekleri doğrultusunda kendilerine en uygun olan kargo gönderim hizmetlerinden herhangi birini satın alabilmektedirler. Daha miktarda ücret ödeyip, kargonuzu güvenilir olarak teslim etmek için ekonomik servisi tercih edebilirsiniz. Her iki yöntemde de güven söz konusudur. Hava kargo ile gönderileriniz herhangi bir şekilde zarar görmeden ilgili yere teslim edilir.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir