iç giyim

Geçmişten Bu Yana İç Giyim

 

 

Hiç incir sonrası örtünmenin nasıl olduğunu merak ettiniz mi? Aslında insanlar ilk ve ortaçağda da şimdiki gibi hijyen ve rahatlık için iç çamaşırı giyiyordu.

 

Birçok kişi için vazgeçilmez olan iç çamaşırı tarihine bakıldığında şimdiki bikinilere benzeyen ürünlerin olduğu göze çarptı. Avusturya’da bir kalede bulunan sandıktan çıkarılan iç çamaşırı 500 yıllık bir geçmişi olan bu ürünün varlığını kanıtladı. Ortaçağ’da son serece önemli olan giyim ürünleri içlik adı verilen uzun çamaşırlarla tanımlanıyordu. Ama bu keşif, iç çamaşırının şimdiki formunda da kullanılabildiğini ispatlar niteliğe geldi. Günümüzde çok çeşitli modellerle kullanılan iç çamaşırları sadece rahatlık ve hijyen için değil fantazi giyim için de tercih edilir oldu.

 

Fantazi İç Giyim Ürünleri

 

Kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemli olan fantazi iç giyim ürünleri son derece geniş bir çeşitlilikle satılmaktadır. Farklı fiyat aralıkları ve malzeme özellikleri bulunan bu ürünlerin hediyelik, çeyizlik gibi çok sayıda farklı konseptlerde satılması da mümkün olmaktadır. İç giyimde göze çarpan birçok ürünün temin edildiği internet ortamında da çok sayıda internet sitesi üretilmeye başlanmıştır. Bu ürünler son derece geniş bir çeşitliliğe sahip olmakla birlikte beden olarak da herkese uygun üretilmektedir. Büyük beden ya da battal boy denilen ürünler bulunabiliyor.

 

İç giyimde günlük giyilen ürünler ve özel gecelerde tercih edilen ürünler birbirlerinden farklıdır. Pamuklu çamaşırlar daha çok günlük yaşamda tercih edilirken, saten ve ipek türü dantelli ürünler de jartiyer  için tercih edilir. Bazen iç giyim ürünleri kıyafetlerin altında tercih edilebilir. Mesela korseler, kombinezonlar kıyafetin daha güzel görünmesini sağlamaktadır.

 

Kişisel Gizliliğe Özen Gösteriliyor

 

Kişisel gizliliğe önem veren birçok firma, ürün satın alan müşterilerine paket içeriği belli olmayacak şekilde ürün göndermektedir. Bu ürünler sadece kadınlara özel düşünülmemelidir. Çünkü erkekler için de fantazi iç giyim ürünleri vardır. İş yerleri ya da evlere gönderilen ürünlerin faturalarında ve paketlerinde içeriğe dair bir detay olmamaktadır. Günümüzde fantazi giyim cinsel yaşamı harekete geçirdiği için son derece önemlidir. Kadın ve erkeklere özel tasarımlar yapılarak daha eğlenceli ve etkileyici bir cinsel yaşam sağlanmaktadır.

 

Özel Tasarım Ürünler

 

Fantazi iç çamaşırı çeşitleri, bazı markaların özel tasarım ürünler üretmesini sağlamıştır. Sınırlı sayıda üretilen ve çok önemli bir işçilikle hazırlanan iç çamaşırları, külot, sütyen, büstiyer, kombinezon, babydoll, gecelik, sabahlık gibi birçok çeşidin bir arada olduğu takımlar şeklinde üretilmektedir. Çeyizlik ya da diğer ürünler tercih edilerek her zaman şık giyinmek dış giyimde olduğu gibi iç giyimde de olabilmektedir. Kadınlara özel şık giysiler tercih edilebileceği gibi erkekler için de şık ürünler kullanılabilir. Kişinin tercih ettiği bu ürünler günlük yaşamındaki giyim tarzına göre belirlenebilir.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir