saç

Erkek Saç Modelleri 2019

İçerisinde bulunduğumuz zamanın değişmesiyle birlikte saç kesimleri de bu değişime ayak uydurmak zorunda kalmıştır. Eskiye nazaran günümüzde gerek bayanlar gerek se erkeklerin saç modellerinde ki değişimleri fotoğraflara bakarak fark edebilmekteyiz.

2019’a girdiğimiz şu günlerde kendi görünümünü değiştirmek isteyen beyler için sıradaki yazımızı okumalarını tavsiye ediyoruz. Bakımlı ve modaya uygun olduğu sürece ister uzun olsun ister kısa her türlü erkek saçı dikkat çeker.

Erkek Saç Modelleri 2019

Saç demek bazen kişinin kendisini iyi hissetmesi demektir. Kimi insanlar için çok şey ifade edebilmektedir. Ayrıca karşıdaki bir bayanın dikkatini çekmek ve gözlerin üzerinizde olması bu sayede mümkündür. Bir erkeğin imajını en çok tamamlayan unsurların başında gelir saçlar.

Geçtiğimiz yıl içerisinde kısa ve orta boy saç modelleri daha ön plandaydı. İçerisinde bulunduğumuz 2019 yılında yanlara doğru dökülmüş uzun kaküllü saçlar moda olacak gibi görünüyor. Bununla birlikte kişiyi daha erkeksi gösterecek saçlar daha çok tercih edilecek gibi görünüyor . bu iki karışımda en çok dikkat edilmesi gereken saç ve sakalın birbiriyle olan ince ayrımıdır. Sakal ve saçın bakımlı olduğu görünümünü karşı tarafa verebilmek gereklidir. Bunun için de bu ikilemin kombinesi doğru yapılmalıdır.

Bir saç modeli tercihe derken içinizden geçenden daha çok mevcut şartlarda değerlendirilmelidir. Bu mevcut şartlardan kastımız kişinin sahip olduğu yüz şekilleridir. Şimdi bu yüz hatları üzerine nasıl saç modelleri tercih etmeniz konusunda konuşalım;

Yuvarlak yüze uygun Saç Modelleri

Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz yüzünüzde belirgin şekilde görünen elmacık kemikleri yok demektir. Daire şeklinde olan yüzünüzde tüm hatlar eşit oranla dağılmıştır. Bu tür bir yüz hattı için yanları kısaltılmış, üstler uzun olan saç kesimi gayet uygun olacaktır. Böylece yüz hattınız daha sempatik duracaktır.

Oval Yüz Şeklinde Uyan Saç Modelleri

Oval yüz hatlar yuvarlak yüze göre daha uzun bir şekle sahip yüzü ifade etmektedir. Bu yüz şeklinde alın geniş olup, yüz hatları ise yeterince keskin değildir. Bu yüze uygun saç şeklini ele alırsak üstlerin yanlara göre uzun, yanların kısa görünüme sahip olduğu saç modeleleridir. İsteğe göre bu saç tipinin yanında kirli sakal da bırakılabilir. Ancak bahsettiğimiz gibi sakal ve saç kombinesi kişiyi bakımlı göstermelidir. Aksi taktirde sakal önermiyoruz.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir