Çikolata Kisti Kimlerde Görülür_ (1)

Çikolata Kisti Kimlerde Görülür?

Çikolata kisti rahatsızlığı son zamanlarda kadınların en fazla yaşamakta olduğu hastalıklardan bir tanesidir. Yumurtalıklarda oluşmakta olan bu hastalık, birçok yan etkisi nedeniyle kadınların hayatlarını oldukça fazla şekilde etkilemektedir. Genellikle başka hastalıklar ile karıştırılan bu hastalık, oldukça ağrılı ve sancılı bir hastalık olup, kişileri oldukça mutsuz etmektedir.

 

Çikolata kisti şikâyeti ile doktora başvurmakta olan kadın sayısının son zamanlarda oldukça fazla bir şekilde artış gösterdiği gözlemlenmiştir. Genel olarak doğum yapmış kadınlarda görülmekte olan bu rahatsızlık her kadında görülebilmektedir. Bu kist, vücutta oluşmakta olduğu sıralarda hastaya birçok belirti sunar. Bu belirtilerden birisi kasıkta ve sırtta oluşan ağrılar ve regl sancılarının normalden fazla sancılı olmasıdır. Bu hastalığa sebep olan kişiler tuvalete çıkarken bile tarifsiz yanmalar ve acılar hissedebilir. Bu belirtileri yaşayan kadınlar, günlük aktivitelerini aksatıp sürekli evde kalmak istemektedirler. Kişileri yorgun ve halsiz hissettirmekte olan çikolata kisti rahatsızlığı, beraberinde depresyon ve bunalımı da getirir. Ayrıca bu kist, kadınlarda kısırlığa da sebep olabilir. Bu sebepten dolayı özellikle çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar tarafından en çok korkulan hastalık olmuştur.

 

Erken teşhis konulması her hastalıkta önemli olduğu gibi bu hastalıkta da oldukça önemlidir. Eğer bu hastalığın sizde de olduğunu düşünüyorsanız ve yukarıdaki belirtileri yaşıyorsanız daha ciddi kötü durumlara gelmeden önce mutlaka vakit kaybetmeden bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir