Blog Nedir

Blog Nedir?

 

Her insan yaşamı boyunca bir çok konuda bilgi ve fikir sahibi olurlar. Ancak tek bir konuda uzmanlaşmak gerekir. Elbette ki kişisel yetenekler ve imkanlar doğrultusunda birden fazla alanda da başarılı olmak mümkündür. Kişilerin günlük yaşam içerisinde edindikleri tecrübeler ve bilgiler, farklı insanlar için oldukça değerli olacaktır. Çünkü henüz başka birinin yaşamamış olduğu benzer bir durumda, ne tür bir tavır sergilenmesi gerektiği, tavırlara göre ne tür bir sonucun ortaya çıkacağı konusunda deneyimli kişilerin bilgilerine ihtiyaç duyulacaktır. Bilindiği gibi çok eski zamanlarda yani internet teknolojisinin gelişmediği dönemlerde kişiler, günlük yaşam içerisinde başından geçen olayları günlük olarak yazmaktaydı. Şimdilerde ise bu tarz yazıları internet üzerinden takip etmek olanaklı hale gelmiştir. Öyle ki başka insanların başından geçen olayları dahi blog haber siteleri aracılığı ile yorumlamak, fikirleri beyan etmek mümkündür.

Blog haber sitelerinde yayınlanan yazıların, normal blog sitelerine göre oldukça farklı olması gerekir. Çünkü haber nesnellik gerektiren bir olgudur. Kişisel yorumlamalarla meydana gelen yaşanmış bir olayı, öznelleştirmek de mümkündür. Böyle durumlarda olayı direk anlatıp, daha sonra yorumlamak, okuyucunun güveninin kazanılmasına imkân sağlayacaktır.  Peki, son zamanlarda büyük bir kitlenin ilgi göstermiş olduğu blog nedir ve nasıl açılır? Blog sitesi kurarken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Blog sitelerinde olması gereken ve uzak durulması gereken şeyler nelerdir? Blog yazıları nasıl yazılır?

Blog, kişilerin günlük yaşam içerisinde edindikleri tecrübeleri bir web sayfası aracılığıyla başka insanlara aktarmaktır.  Bu ve bunun gibi web işlerinde kişilerin kendisini geliştirmesini sağlamak için yapması gereken bir kaç işlem söz konusudur. Mesela alanında uzman kişiler tarafından yayınlanmış olan makale haberleri okumak, konu ve yazım tarzı hakkında bilgilenmek amacıyla yapılabilecek en iyi yöntemlerden biri olacaktır. Akabinde ise blog sitesi kurmayı öğrenmek gerekir. Bunun için genellikle Google tarafından hazırlanmış bir şablon olarak kullanılan blogger sayfası tercih edilebilir. Ancak aha profesyonel bir iş ortaya çıkarmak için, alt yapısı daha sağlam, seo çalışmaları yapılmış bir web sayfası açmak daha mantıklı olacaktır.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir