Astroloji biliminin bayanlar üzerindeki etkileri nelerdir_ (1)

Astroloji biliminin bayanlar üzerindeki etkileri nelerdir?

 

 

Astroloji bilimlerin en eskisi olarak kabul ediliyor. Araştırmalara göre yazılı tarihin en başından beri varlığını sürdürmektedir. Astroloji bilimi gezegenlerin ve yıldızların insanlar açısından ne tür etkiler oluşturabileceği ile ilgilenmektedir. İlk olarak Mezopotamya’da görülmüştür. Sonrasında Yunan uygarlığı ile birlikte gelişim sürecine girmiş ve günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Bu süreç içerisinde diğer bilim dalları üzerine de etki edebilmeyi başarmıştır. Ancak bilimin zaman içerisinde gelişmesi ve insanların daha somut deliller üzerinde çaba sarf etmesi sonucunda etkisini günümüz koşullarında kaybetmiştir.

 

Astrolojinin bayanlar üzerindeki etkisi nasıldır?

 

Erkekler ve bayanlar açısından astroloji bilimi incelemek gerekirse bayanların ilgisini erkeklere oranla ezici bir çoğunlukla fazla olduğunu görebiliriz. Erkeklerin pek azı bu bilim dalıyla ilgilenir. Ancak bayanlar açısından durum daha farklıdır. Bayanların çoğunluğu astroloji ilgili uyar. Astroloji üzerine en aktif kesimi bayanlar oluşturur. Bu durum tarih boyunca bu şekilde gerçekleşmiştir. Hatta astrolojinin günümüze kadar ilerlemesinin başlıca nedeni bayanların bilgisi olmuştur. Halen birkaç bayan bir araya geldiğinde konuşulacak konuların başında bu bilim dalı yer alır.

 

Astroloji nin tarihçesi

 

Tarihi çok öncelere dayanan astroloji zaman açısından bakarsak insanlık kadar eskidir. Günümüz bilim dallarının hiçbirinin olmadığı zamanlarda bu dal üzerinde pek çok araştırma yapılmıştır. Bu konu uygarlıklar değişse de varlığını sürdürmüştür. Hemen her uygarlık döneminde astroloji bilimi araştırmaları konu olmuştur. Günümüzde yapılan çalışmalar bu durumu en son şekilde göstermekte. Mısır ve Hint uygarlıklarından başlayarak Arap uygarlığına kadar uzanan bir bilim dalı olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.

 

Astroloji filmine dair ilk Deliler ne zaman ortaya çıktı

 

Yapılan araştırmalar ilk astrologlar konusunda net bir bilgi vermiş değildir. Ancak ulaşılan belgelere göre ilk kaydedilen deliller milattan önce 3000’li yıllara uzanmaktadır. Bu belgelere göre ilk çalışmalar Kaldeliler tarafından oluşturuldu. Bölge olarak günümüzün Irak topraklarına dayanan bu yerde Özgün eserler dünya tarihinde hediye edilmişti

 

Astroloji kendisini toplumda nasıl yer bulmuştur

 

Bazı kişilere göre astroloji ile insanların geleceği hakkında bilgiler verilebildiği düşünülürken, Birtakım düşüncelere göre Bu sadece astrolojinin anlatıcı bir dalıdır. Bu konuyu hava durumu örneği ile açıklayalım. Hava durumu tahminlerinde birkaç gün sonra yağmurun yağacağını belirtilmesi havanın ilerle işinden dolayı yapılan tahmindir. Yani hava tahmincileri yağmur yağacak dediği için yağmur yağma Mother. Astroloji bilimi de çoğunluk tarafından bu şekilde kabul görür.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir