nişan çiçeği

Anlamlı Nişan Çiçeği Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Çiftler en anlamlı günlerini daha özel kılmak adına en küçük ayrıntıları bile uzun bir süre boyunca düşünmektedir. Öyle ki evliliğin ilk adımını nişan oluşturur. Düğün ve kınaya nazaran hazırlıkların hemen tamamlanması gereken bir organizasyon olan nişan, elbise seçiminden, nişan çiçeği ve davetiye seçimine kadar zorlu süreçleri de beraberinde getirir. Bu özel gününüzü daha da anlamlı kılabilmeniz için konuklarınıza özel hediyeler oluşturabiliriniz. Peki, anlamlı nişan çiçeği seçimi nasıl yapılır? Nişan çiçeği seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir? Özellikle de son zamanlarda nişan çiçeği olarak sıkça tercih edilen teraryum bitkisi, doğayı sev ve koru mesajı verdiğinden, özel bir mesaj iletmek isteyenler için anlamlı tercihlerden biri olacaktır.

Teraryum bilindiği gibi kişilerin kendilerine özel oluşturdukları bir ekosistemdir. Bu tarz bir ürünü günlük yaşantınızda sıkça karşılaştığınız çiçekçi dükkanlarından satın alabileceğiniz gibi, ev dekorasyon ürünleri satan mağazalardan da temin edebilirsiniz. Ancak daha da özel bir ürün oluşturmak istiyorsanız kendi nişan çiçeğinizi kendiniz yapmaya başlamalısınız. Öyle ki teraryum çiçeği çok maliyetli değildir. Fakat ürünleri ne kadar özel malzemelerden tercih ederseniz, doğal olarak masrafın artması da kaçınılmaz olacaktır. Nişan çiçeği olarak kullanılacak olan teraryum bitkisi, çiftlerin isimlerinin yazılı olduğu cam fanuslarla ya da özel çakıl taşları ile süslenebilir. Böylece bu özel gününüzde sizleri yalnız bırakmayan dostlarınız da minik ama anlamlı bir hediye vermiş olmanın mutluluğunu yaşamanız da kaçınılmaz olacaktır. Peki, teraryum bitkisine nasıl bakılır?

Teraryum bitkisi aslına bakıldığında bakımı en kolay ürünler arasında yer alır. Öyle ki fanusun içerisinde konulan bitkiler genellikle güneş ışığını ve suyu sevmez. Bu nedenle de uzun süreli bulundukları ortamda yaşama durumu söz konusudur. Fakat her bitki gibi çok sık zaman aralıklarında olmasa da teraryum fanusunun da sulanması gerekir. Fanusa konulan su miktarının da yine olabildiğince az olmasında fayda olacaktır. Çünkü hangi tarz bitkiyi seçerseniz seçin, teraryum bitkileri sudan ve nemli ortamlardan çok fazla hoşlanmazlar. Eğer kendi çiçeğinizi kendiniz yapmak istemiyorsanız da herhangi bir çiçekçi, hayalinizde teraryumu barındırıyor olabilir.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir