katalog

Aktüel Ürün Ne demektir?

 

Aktüel ürünler özellikle de son zamanlarda insanlar arasında bir hayli popüler hale gelmiştir. Bu kampanyalar genellikle Şok, Bim ve de A101 gibi marketler zincirleri tarafından düzenlenmektedir. Marketler inciri bulunan yapıların dışında ise Migros, Hakmar ve de Carrefoursa gibi marketler de haftanın belirli günlerinde kampanyalar düzenler. Peki büyük bir kitlenin yoğun derecede ilgi göstermiş olduğu aktüel ürün nedir ve nasıl satın alınır? Geçmişten günümüze kadar aktüel ürünleri incelediğimizde, ilk olarak Bim tarafından düzenlenmiş bir kampanya olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Gerçekleştirilen bu hamle, ülkemizde yerel bazda ulusal marketçiliğin ilk örneği haline gelmiştir. Kısa zamanda da ülkemizdeki tüm il ve ilçeler Bim marketler zincirlerinin kurulmasıyla aktüel ürün kampanyaları daha da popüler hale gelmiştir. Günümüzde A101 Aktüel ve Şok Aktüel gibi kampanyalar da söz konusudur.

Aktüel ürünler genellikle müşterilerin ilgi ve de ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmakta ve satışa sunulmaktadır. Ekonomik olarak müşterilere sunulması aslına bakıldığında bir tür pazarlama stratejisi olarak bilinir. Mesela sevgililer günü başlamadan ya da diğer özel günler başlamadan önce müşterilere yönelik kampanyalar düzenlenmektedir. Aynı zamanda mevsimsel geçişler söz konusu olduğunda da müşterilerin ihtiyaç duyabilecekleri malzemeler derlenerek, aktüel ürün katalogları oluşturulur. Bu tarz ürünler haftanın belirli günlerinde satışa sunulmakla birlikte, garantili satışlar da söz konusu olabilmektedir. Bim Aktüel ürünleri ya da diğer ürünler hakkında bilgi almak için mutlaka internet üzerinden araştırmalar yapılması ya da marketlerin ziyaret edilmesi gerekir.

Aktüel ürün satışı kapsamında genel olarak dijital cihazlar, ev tekstili ürünleri ve hatta gıda maddeleri yer almaktadır. Ev hanımları her hafta birbirinden farklı modellerde satışa sunulan yatak örtüsü ve mutfak malzemeleri gibi ürünlere yoğun derecede ilgi gösterirken, erkek müşterileri ile daha çok dijital cihazlara yoğun derecede ilgi göstermektedir. Kısacası aktüel ürün satışlarında her kesime hitap eden ürünler yer alır. Özellikle de Şok Aktüel ürünlerinin genel olarak gıda üzerine kurulu olması, daha ekonomik mutfak alışverişi yapılmasına olanak sağladığından, çok avantajlı olduklarını söylemek mümkündür.

Yazar: megsongroup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir